ECONOMIST SENIOR

Suntem în căutarea unui economist senior cu experiență în sectorul  automotive pentru important furnizor de rang 1 situat în Ploiești, județul Prahova.

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș PLOIEȘTI, JUDEȚUL PRAHOVA

Responsabilități

  • Verifică corectitudinea  datelor contabile înregistrate în sistemul informaţional al întreprinderii de către Business Center: mijloace fixe si amortizare, salarii, furnizori si clienți, stocuri, disponibilități financiare, venituri si cheltuieli pe categorii;
  • Întocmește si verifică registrul de casa si a disponibilitatile bănești aferente;
  • Colaborează cu furnizorii interni si externi, clienți şi instituții financiare
  • Emite documente contabile;
  • Participă activ la implementarea si aplicarea standardelor si metodelor de lucru AAR;
  • Îndeplinește alte sarcini si activități atribuite de către Contabilul Sef, direct corelate cu activitatea departamentului;
  • Întocmește documentele financiare suport pentru tranzacțiile interne;
  • Realizează contabilizarea exactă a operațiunilor financiare;

Abilități/Competențe

  • Studii superioare economice;
  • Cunostinte solide de contabilitate;
  • Experienta in lucrul cu sistemele SAP / Hyperion;
  • Minim 3 ani experienta in management financiar si al afacerii;
  • Engleza avansat;

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii!

    Încarcă CV (max. 10MB): *