INGINER AUTOMATIST

Suntem în căutarea unui inginer automatist cu experiență în sectorul  automotive pentru important furnizor de rang 1 situat în Căteasca, județul Argeș.

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș CĂTEASCA, JUDEȚUL ARGEȘ

Responsabilități

  • Coordoneaza activitatea de mentenanta;
  • Efectueaza activităti de întretinere neplanificate pentru echipamentele de productie;
  • Organizeaza stocul de piese de schimb si consumabile;
  • Întocmeste previziuni lunare/ trimestriale privind necesarul de piese de schimb;
  • Urmareste documentarea interventiilor neplanificate asupra echipamentelor;
  • Asigura alocarea resurselor (mecanici si electricieni) in functie de prioritati;
  • Gestioneaza documentația tehnica pusa la dispoziție de producătorii de echipamente.

Abilități/Competențe

  • Studii superioare domeniul tehnic: Electronică / Automatizări;
  • Cunostințe foarte bune de operare PC (MS-Office), programe si platforme specifice din domeniul automatizarilor ;
  • Bune cunostinte in domeniul automatizarilor industriale, automate programabile tip PLC ;
  • Experiența într-o poziție similară minim 3 ani, de preferat automotive ;
  • Cunostinte in domeniul hidraulic, electric, electropneumatic si actionari;
  • Capacitate de analiza si sinteza, interpretare corecta a datelor;

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii!

    Încarcă CV (max. 10MB): *