INGINER CALITATE PROCES

Suntem în căutarea unui inginer calitate proces cu experiență în sectorul  automotive pentru important furnizor de rang 1 situat în Pitești, județul Argeș.

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș PITEȘTI, JUDEȚUL ARGEȘ

Responsabilități

  • Asigură activitățile de management al calității în timpul probelor și fazei de pre-producție;
  • Asigură validarea și lansarea zonei de producție și a echipamentelor, este responsabil pentru aprobarea noilor echipamente;
  • Menține și controlează respectarea planificării calității pentru proiectele noi (lansarea produsului și a procesului) ;
  • Asigură și coordonează procedurile de aprobare a proceselor de producție conform specificațiilor furnizorului, cerințelor clienților și procedurilor interne;
  • Verifică implementarea măsurilor corective și preventive;
  • Dezvoltă tablouri de bord relevante și monitorizează indicatorii;
  • Menține controlul calității conform cerințelor clienților și procedurilor interne;
  • Asigură conformitatea cu cerințele specifice ale clienților, specificații tehnice și proceduri interne ale clientului;
  • Participă la revizuirea conceptului de producție și verifică dacă cerințele clienților sunt îndeplinite;
  • Participă alături de echipa la elaborarea și revizuirea planurilor de control și a FMEA-urilor;
  • Menține planul de control al tăierii și WPA și participă la revizuirile FMEAO;
  • Completează corect dosarele PPAP cu toate elementele cerute și transmiterera lor la client spre aprobare, pe platforma BeOn;
  • Urmărește obținerea aprobării PSW de la client, pe platforma BeOn;
  • Menține documentele tehnice ale clientului (desen, desen suplimentar, modificări tehnice).

Abilități/Competențe

  • Studii tehnice superioare;
  • Minim 1-2 ani de experiență în industria auto pe o poziție similară;
  • MS Office, PDCA, AMDEC (FMEA) – cunoștințe intermediare
  • ANPQP, PPAP – cunoștințe solide
  • Abilitatea de a înțelege desenele tehnice;
  • Cunoașterea standardelor de calitate ISO 9000, ISO TS 16949: 2002;
  • Limba engleză – nivel mediu
  • Limba germană – un avantaj;
  • Spirit de echipă;
  • Capacitate de analiză și sinteză, organizare și rigurozitate.

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii!

    Încarcă CV (max. 10MB): *