INGINER D&D

În prezent, căutăm un #Design & #Development Engineer pentru unul dintre clienții noștri globali, specializat în producția de cablaje pentru industria auto.

Candidatul ideal trebuie să fie un utilizator experimentat de CATIA sau AutoCAD, pasionat de design și cu un ochi ascuțit pentru detalii, prin urmare, căutăm o persoană inovatoare, care prețuiește creativitatea și precizia.

Poziția este situată în Pitești, județul Argeș.

Domeniu AUTOMOTIVE
Oraș PITEȘTI, JUDEȚUL ARGEȘ

Responsabilități

  • Coordonează procesul de dezvoltare a cablajului în conformitate cu standardele uzinei și asigură standardul de calitate al fișierelor tehnice (concept și desen de cablare 3D/2D, revizuire a proiectului, ofertă tehnică);
  • Coordonează și gestionează dezvoltarea tehnică a cablajului, solicitată de client;
  • Se asigură că cerințele tehnice ale clientului sunt înțelese și aplicate în cadrul procesului de proiectare;
  • Stabilește o bună comunicare cu echipa de proiect a uzinei (manager de proiect/vânzări/achiziții/calitate/inginerie industrială) cu privire la problemele legate de proiectare;
  • Oferă feedback cu privire la fezabilitatea tehnică pentru solicitările clienților și oferă soluții la problemele menționate;
  • Propune și validează îmbunătățirea tehnică a cablajelor pentru VAVE și reducerea costurilor;
  • Participă la întâlniri/ateliere de lucru la sediul OEM și la machete ale cablajelor, urmărind dezvoltarea tehnică a acestora.

Abilități/Competențe

  • Diplomă de licență într-un domeniu tehnic – inginerie mecanică;
  • Experiență solidă în industria cablajelor auto (se apreciază o experiență de minim 3 ani);
  • Cunoștințe superioare de limba engleză ( oral și scris);
  • Bune abilități de comunicare;
  • Bune cunoștințe de Microsoft Office – Excel și Word.

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii!

    Încarcă CV (max. 10MB): *