INGINER DE SISTEM (REȚELISTICĂ) – SENIOR

Suntem în căutarea unui inginer de sistem (rețelistică) cu experiență în sectorul  industrial pentru important furnizor de rang 1 situat în Slatina, județul Olt.

Domeniu INDUSTRIAL
Oraș SLATINA, JUDEȚUL OLT

Responsabilități

  • Coordonează resursele interne și externe și IT locale
  • Responsabil de AMS și de livrarea proiectelor în zona sa, în special pentru WAN, LAN și securitatea IT;
  • Coordoneaza în zona sa, în colaborare cu BP IT respectiv și cu liderii echipelor de la HQ;
  • Acționează ca punct de contact pentru toate incidentele majore de servicii, se asigură ca restabilirea serviciilor și comunicarea impactului sunt prioritare, împreună cu prezidarea evaluărilor post-incident și gestionarea acțiunilor;
  • Realizeaza documentația de testare și execuția testării / Materialele de instruire și execuția instruirii / Implementarea
  • Coordonează deciziile interfuncționale cu liderii de echipă din alte domenii.

Abilități/Competențe

  • 8-10 ani de experiență de lucru cu procese de gestionare a serviciilor care răspund nevoilor de afaceri și sunt aliniate la cele mai bune practici ITIL;
  • 3-4 ani de experiență de lucru cu platforme WiFi, Cisco, Fortinet, Juniper, F5, CCNP Routing & Switching, Spanning Tree, STP, BGP, PBR Route Maps, SDWam, OSPF;
  • Abordare „hands-on”, lucrând într-un mediu dinamic și rapid;
  • Abilități de project management;
  • Planificare strategică;
  • Cunoașterea superioară a limbii engleze.

Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii!

    Încarcă CV (max. 10MB): *